Pokazy slajdów, prelekcje, spotkania motywacyjne.

 

   Podróże pełne wyzwań oznaczają wiele miesięcy przygotowań, treningów oraz samodyscypliny. 

   Droga na szczyt wymaga doskonałego planowania, podejmowania właściwych decyzji, radzenia sobie w sytuacjach nietypowych oraz czerpania korzyści z kolejnych kryzysów.

Góry zachwycają i kształtują ludzi: zarówno ich myślenie, jak i zachowania.

    Praca w szkole umożliwia mi zaobserwowanie stosunku młodych ludzi do istotnych wartości. Często nie widzę u nich motywacji, chęci działania, wytrwałości, wiary we własne siły, czy pozytywnego myślenia, które pozwoliłyby im czerpać z życia to, co najcenniejsze. Dzieciakom zwyczajnie brakuje celów, co przekłada się na brak działania, niezadowolenie, nudę, bezsilność, frustrację.

     Połączenie pokazu zdjęć z opowieściami z podróży, ciekawostkami geograficznymi oraz elementami motywacji inspiruje i uczy. Prelekcje często wywołują w uczniach efekt "wow". Dają wiarę w sukces. Rozbudzają pasję. Po spotkaniach Młodzi zaczynają oczekiwać od siebie czegoś nowego. Nabierają pewności siebie, wiary w przekraczanie własnych granic. U jednych rezultatem jest chęć poznawania najodleglejszych zakątków świata, u drugich wyznaczania sobie i realizacja celów życia codziennego, trzeci natomiast wzbogacają swoją wiedzę o świecie, historii, kulturze...

    Całość sprowadza się do tego, by uświadomić młodzieży, że to co teraz robią nabiera sensu z każdym ich działaniem oraz, że w życiu najważniejsze nie jest osiąganie sukcesów. Tak naprawdę liczy się droga, a cel potrzebny jest tylko po to by w tę drogę wyruszyć.

   

Zaplanuj spotkanie w Twojej szkole.

Zapraszam do kontaktu.

 

 

KLIKNIJ Lubię to!

 

UDOSTĘPNIJ STRONĘ

WSPÓŁPRACA